poniedziałek, 12 września 2011

Organizacyjnie

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się zebrać grupę, co piszę... 1,5 grupy ;). Kochane dziękuję Wam za tak liczny odzew w sprawie RR kawkowego. Zebrałyśmy dwie grupy: jedna będzie wyszywać po jednym obrazku każda uczestniczka, w drugiej po dwa.

Pierwsza grupa - każda Uczestniczka wyszywa po jednym obrazku na jednej kanwie:
1. Mamasia
2. Kgosia
3. Maczka87
4. 5horizons
5. Basiau
6. Agu-sia
7. Betty
8. Balbina64
9. Darahati
10. Drugi.maurycjusz
11. Little Princess
12. Grubcio

Kolejność posyłania kanw:
Mamasia --> Kgosia --> Maczka87 --> 5horizons --> Basiau --> Agu-sia --> Betty --> Balbina64 --> Darahati --> Drugi.maurycjusz --> Little Princess --> Grubcio --> Mamasia

Druga grupa - każda Uczestniczka wyszywa po dwa obrazki na jednej kanwie:

1. Sabinka
2. Ela
3. Edi
4. Helenka
5. Aneta
6. i ja

Kolejność posyłania kanw:
Sabinka --> Ela --> Aneta --> Helenka -->
Edi -->ja --> Sabinka

W naszej grupie będzie troszkę inna taktyka. Skoro wyszywamy po dwa obrazki na jednej kanwie - proponuję wyszyć je od razu i posłać do kolejnej osoby (tak by zmniejszyć koszty przesyłki). Proponuję 1 i 7, 2 i 8, 3 i 9, 4 i 10, 5 i 11, 6 i 12 kawkę. Jeśli macie inną, lepszą wersje - możemy to zmienić ;)

Troszkę teorii
RR - to skrót od Round Robin.
Według informacji znalezionych w Wikipedii :

Round robin (algorytm karuzelowy) to najprostszy algorytm szeregowania dla procesów w systemie operacyjnym, który nadaje każdemu procesowi odpowiednie przedziały czasowe, nie uwzględniając żadnych priorytetów. W związku z tym wszystkie procesy mają ten sam priorytet. W mechanizmach szeregowania używających priorytetów, często mechanizmu round robin używa się w stosunku do procesów o tym samym priorytecie.

Dla nas Round Robin to zabawa hafciarek wykorzystująca ten algorytm. Do zabawy zbiera się tyle osób ile jest elementów do wyszycia w danym obrazku np. 12 jak w tych kawkach. Na wyszycie jednego elementu jest stały określony czas np. 1-2 miesiące. Osoba organizująca zabawę ustala kolejność przesyłania kanwy wśród uczestników zabawy. Kolejność jest zawsze taka sama i nie zmienia się.
Osoba A wysyła osobie B, a osoba B osobie C itd.
przy czym ostatnia z osób przesyła do osoby pierwszej A.
Tak tworzy się koło, w którym krążą prace.
Gdy wyszyje się pierwszy element obrazka na swojej kanwie przesyła się kanwę do kolejnej osoby. Na kanwie, która do nas przyjdzie haftujemy kolejny obrazek i znowu odsyłamy, i tak aż wróci do nas nasza kanwa ze wszystkimi wyhaftowanymi obrazeczkami z czego każdy obrazek będzie wyhaftowany przez inna osobę.


Sprawy techniczne.
1. Przygotowujemy odpowiedni kawałek kanwy obszywamy go lub w jakiś inny sposób
zabezpieczamy przed pruciem (np obklejamy taśmą)
2. Wyszywamy pełne krzyżyki, backstitche i french knot.

Tak robi się te ostatnie
http://youtu.be/ul8XT72oA68
jest to link do filmu - nie umiem wstawić filmiku w post.

3. Każdy haftuje główną cześć wzoru (górę) ,pierwszy obrazek oraz linie dzielące poszczególne obrazki; każdy mały obrazek podpisuje swoim nickiem
4. Wysyłamy zgodnie z listą powyżej zawsze do tej samej osoby
5. Do naszej kanwy dołączamy zeszycik
(W zeszycikach wypisujemy wszystkie nasze sugestie do danego obrazka (jakie nici używamy, iloma nitkami wyszywamy, itd) oraz swoje odczucia związane z wyszywaniem (można pisać na wesoło) pozdrowienia dla danej osoby i co tylko wymyślicie).


Każdy wyszywa tak jak umie. Byłoby miło gdyby wszystkie elementy obrazka

były wyszywane krzyżyki w jedną stronę, ale to nie obowiązek ;)

Jeśli wyszywacie inaczej niż pozostałe osoby i nie umiecie się przestawić to nie problem,

nada to tylko oryginalności obrazkowi ;) W końcu to RR ;)


Ogólne zasady naszej zabawy:
1. Każda z uczestniczek wysyła maila ze swoim adresem domowym i nickiem ze zgłoszenia pod maila: milenka_19@wp.pl (proszę zaznaczyć w tytule, że to kawkowe RR), następnie przygotowuje kanwę i mulinę potrzebą do wzoru (wyszywamy czym mamy i na czym mamy ;) tak więc zamienniki dozwolone) po czym haftuje ramkę i linie dzielące poszczególne obrazki oraz pierwszy obrazek.
2.Każdy mały obrazek musi być podpisany naszym nickiem (nie koniecznie tym ze zgłoszenia ale proszę o info o zmianie w mailu)
3.Na wykonanie każdego małego obrazka jest 2 miesiące a po tym czasie kanwę odsyłamy do kolejnej osoby (gdy otrzymam wszystkie adresy domowe - poślę maila z adresami, wzorem, legendą)
4.Na kanwie która do nas przyjdzie haftujemy kolejny obrazek nr 2 i znowu odsyłamy, i tak aż wróci do nas nasza kanwa ze wszystkimi wyhaftowanymi obrazeczkami z czego każdy obrazek będzie wyhaftowany przez inną osobę - w drugiej grupie troszkę jest to zmodyfikowane - ale DAMY RADĘ :)
5. Ruszamy od 1 września 2011r. tak więc do 1 listopada kanwa powinna znaleźć się u drugiej osoby. Jeśli skończymy wcześniej obrazek - posyłamy go do kolejnej osoby :)

Życzę miłej zabawy :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz